Jdi na obsah Jdi na menu
 


Projekt :Corolla e10 swap 1.3 to 1.6

Takže tento projekt má nostalgickou hodnotu a zárověň  účelově-vzdělávácí terapii :)

 

Jde oto že jsem od kamaráda zakoupil jeho bývalou Corollu e10 rok 94, která mě vlastně přivedla k toyotám jako ke značce a k celice konkrétně a i mě sní pro první Celicu vezl.....tudíš když jsem ho konečně po dlouhej době viděl tak jsme se dohodli že rollka má zadřený motor a je ko a že ji vezmu na díly.. jenže se mi ji z želelo a jak jsem ji dotáhl domů řekl jsem si shnilá není ( jen jeden lem) a orezlinky, a bouraná byla jen málom, tak jak ji oživit, tak jsem začal shánět motor (1.3 16v 4efe 63 kw)a zrovna jak na potvoru žádný.. no a v rohu zahálela celica sti s 1.6 16v 4afe 77kw, a bylo jasno po přezkoumání a 3 dnům maratonu a pomoci šikovného strejdy se motory vyndali z obou aut a následně do rollky zapasloval 4afe, problém byl akorád s jedním držákem motoru - vyrobil se a je Cajk B-), poloosy sedly z 1.3 a jsou shodné, převodovka je 1.6 - je totiž jiná oproti 1.3, výfukové svody z 1.6 jsem prodal a z 1.3 s těma si mohou tak hrát děti na písku a né jezdit nějaký auto... tudíš sem sáhl po svodech ze 7afe ( např v celice 1.8 16v 85kw) svody tam sedí jak prdel na hrnec a i dobře vypadají :), ostatní věci jako topení, táhla řazení, rozvod Fuelu a spojková hydraulika je totožná... a pásla opět jak prdel na hrnec, chladič se asi bude dávat z 2.0 GTI jelikož je po ruce... a je prakticky nový, zbývá peklo s elektrikou, která je jaxi uplně jiná ale pomáhá mi MichalS z TF a jsme mu vděčný a dále natahat rozvod chladiče oleje a vyrobit první díl výfuku, protože ho prostě nikdo nemá :( zrovna.. až ho potřebovat nebudu budou k mání 4... asi koupím do foroty co kdyby náhodou... :D dále na auto přijdou komplet nový brzdy na předek vyvaří se lem a ošetří se auto na zimu, dostane alu r 15 s novýma zimákama a bude suplovat za čeldu která si bude válet šůnky v garage :) je to ještě moc práce,aledoufám že se zadaří a pojede to.. zbytek viz foto pro představu ;)

 

 

na projektu se aktuálně nemaká, ale není zrušen jako většina věcí co jsem nedodělal , nebo jsem je tu nezmínil, auto už jezdí ,svítí troubí atd... akorád je natažená zatím jen provizorní elektrika a musí se vychytat dalších xx věcí, ale nakonec to pojede pěkně :) musím to na jaře dodělat

 

také chci tímto poděkovat MichaloviS z Blanska který mi neskutečně pomáhá právě s elektroinstalací, a mému strýci se zástavbou motoru ( usazení, úprava držáků atd atd..)